Сообщение об ошибке

Notice: Undefined index: omega в функции fusion_apply_implements() (строка 278 в файле /var/www/o4ki.com.ua/sites/all/modules/fusion_accelerator/fusion_apply/fusion_apply.module).

Неправильно підібраними окулярами можна спровокувати появу дефектів зору

  • Posted on: 13 January 2012
  • By: Ковтун Александр

Які дефекти зору можна спровокувати або посилити неправильно підібраними окулярами
Короткозорість, далекозорість, косоокість та інші. У числі найбільш поширених відхилень від норми, що посилюються через недостатню технічну оснащеність наших окулістів, & ndash; астигматизм. Їм страждають дуже багато людей & ndash; до 30-40% населення, в залежності від регіону.

Астігматизм впливає не тільки на сприйняття візуальної інформації, а й на загальний стан людини: викликає погане самопочуття, швидку стомлюваність, може стати причиною неадекватної поведінки. Людина з астігматизмом бачить круглий предмет як еліпс, повернений в просторі. Але справа в тому, що наш зорово-аналітичний апарат влаштований так, що автоматично заповнює цей недолік. І ми розуміємо, що куля кругла, а двері прямокутні, навіть якщо бачимо їх зовсім не так. Поза нашою волею очі і мозок включаються в роботу і переводять інформацію на загальноприйнятий лад. Постійно йде процес, що вимагає великої напруги. Звідси & ndash; зміни в самопочутті, які ускладнюються неякісними окулярами. Чи може людина з астигматизмом не знати про цю свою особливість? Людина зі стовідсотковим зором часто і не підозрює про те, що у нього астигматизм. Коли він приходить до лікаря-офтальмолога і сідає навпроти тієї самої таблиці з символами, то бачить все рядки, які потрібно бачити. А виявити незначний астигматизм в таких умовах неможливо. Можна, скажімо, спроектувати світлову пляму на сітківку ока, але побачити без спеціального приладу еліпс, що вийшов замість кола, дуже складно, за винятком тих випадків, коли в наявності так званий великий астігматизм.

Якщо є лінзи, які вирішують цю проблему, то всім нам пора обстежитися у самих грамотних фахівців. Коли людині не доводиться щохвилини перетворювати еліпси в кола, він дивиться на оточуючих більш дружелюбно. Окуляри врятують світ! І не тільки від проявів астигматизму, але і від інших факторів, що викликають візуально-напружений стан. Хороші окуляри & ndash; воістину рятівний засіб широкого масштабу, оскільки нервові перевантаження на грунті додаткової переробки інформації характерні при будь-яких дефектах зору. У жінок це частіше проявляється як головні болі, неврастенія, особливо в кінці інтенсивно прожитого дня, у чоловіків & ndash; у вигляді апатії, іноді дратівливості.
 

Діти зі слабким зором гірше вчаться в школі і взагалі відстають у розвитку
Доволі велика категорія дітей, у яких зір з серйозними відхиленнями, вчиться в спеціалізованих школах-інтернатах. Ці установи призначені для дітей зі слабким зором і недостатнім розвитком. Мається на увазі, що знаходиться тут дитина як би не такий розумний, як всі інші. А пов'язано це тільки з одним: він так багато енергії витратив на переробку зорової інформації, що просто сил не вистачило на те, щоб все це запам'ятати і проаналізувати. Він може бути прекрасним учнем, здатним і талановитим, якщо його озброїти нормальним приладом для корекції зору. Той факт, що тільки у нас в Москві працюють три великих школи-інтернату такого профілю, свідчить про масштаби проблеми. У цих установах займаються лікуванням від наслідків вроджених і набутих очних патологій. Оскільки доводиться мати справу в основному з запущеними випадками захворювань, то ці діти вже встигли грунтовно відстати в розвитку і вважаються начебто недорозвиненими. А вони в більшості своїй цілком нормальні діти. І могли б розвиватися разом зі своїми однолітками, якби батьки вчасно звернули увагу на їх зір? Так, могли б. Багатьом з цих дітей просто-напросто не наділи вчасно окуляри або не зуміли підібрати відповідні, що ще гірше. Всі ці та багато інших біди можна передбачити при правильній діагностиці і грамотному підході до лікування. І, звичайно ж, на чолі кута - правильне вирішення питання, що стосується вибору засобів корекції зору. Ви вважаєте, потрібні якісь законодавчі санкції, щоб припинити це беззаконня? Так, потрібні, але я більше сподіваюся на самих людей. Він і сам по собі припиниться, якщо люди перестануть легковажно ставитися до власним очам. Той, хто краще поінформований і спробував вникнути в проблему, не пошкодує 15-20 рублів, щоб зайти в нормально оснащений салон і перевірити там свої окуляри. А наступного разу він віддасть перевагу заплатити на 50 або навіть на 500 рублів більше і купити нормальні окуляри, уникнувши таких хвороб, як катаракта (помутніння кришталика), глаукома, кон'юнктивітом і багато інших захворювань. Кожен діагноз звучить, як вирок самому собі, підписаний нерозбірливим покупцем. Страшно уявити, скільки мільйонів наших співгромадян придбали і продовжують купувати вбивчо неправильні окуляри.
 
Джерело